Matoash
Luottopelaaja
- Viestejä
- 7 022
Vuokra jatkuu tammikuun loppuun
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
On kova. Vieläkään ei tarvinnut lunastaa koko loppukauden sopimukseen vaan mennään vuokralla. Hyvä homma.
"– Olemme olleet jo jonkin aikaa täysin poikkeuksellisessa tilanteessa poissaolojen suhteen, joten mietimme asioita kokonaisuuden kannalta monestakin näkökulmasta. Joukkueemme on samalla osoittanut sitkeytensä sekä yhdessä pelaamisen merkityksen, ja uusia vastuunkantajia on löytynyt hienosti. Kiitämme HV71:stä ja John Nybergiä yhteistyöstä sekä mahdollisuudesta jatkaa vuokra-aikaa, sanoo Ilveksen urheilujohtaja Timo Koskela."
On kova. Vieläkään ei tarvinnut lunastaa koko loppukauden sopimukseen vaan mennään vuokralla. Hyvä homma.
No meni kuukaudella pieleen, mut oikeilla suunnilla olin päättelyjeni kanssa.Ymmärtääkseni ei ole kovin kallis, ja ymmärtääkseni jatkaa vielä.
En tosin yllättyisi, vaikkei olisi loppukauden vaan pari kk.
Parikka on pitkään poissa, Soini aivan eri roolin pelaaja. Mä itse asiassa tykkään tästä pelaajasta, pari virhettä ollut kyllä, mutta mielestäni jatkojen arvoinen. Soinilla ei vääntövoima riitä.
Taitaa ainakin Liigan sisäiset siirrot loppua siihen päivämäärään.Onko tuo Tammikuun loppu nyt sitten jokin mahdollinen paluu näille sivussaoleville puolustajille tai ainakin jollekkin, silloin katsotaan uudelleen onko lainalle vielä tarvetta jatkua?
Luulisin, että alunperin piti katsoa pysyykö Simme aikataulussa toipumisessa ja pitää Nyberg tähän asti varuilta, mutta nyt kun Utunen ja Parikka on molemmat klesana, jatkettiin ja katsellaan molempien paluuaikatauluja tarkasti. Voi olla, että tammikuussa tankataan kovemmalla pakilla, jos tilanne vaatii.Onko tuo Tammikuun loppu nyt sitten jokin mahdollinen paluu näille sivussaoleville puolustajille tai ainakin jollekkin, silloin katsotaan uudelleen onko lainalle vielä tarvetta jatkua?
Varmaan fiksuin mahdollinen Ratkaisu. Soini 2-3 peliä vielä pois ja Parikan tilanne mysteeri.
Vuokra jatkuu tammikuun loppuun
Aika monesta suunnasta on kuulunut huhua, että pitkään on Parikkakin pois. Sikäli ei nyt mikään hirveän iso mysteeri. Tillun kommenteista tiedotteessa voi myös päätellä aika paljon.Varmaan fiksuin mahdollinen Ratkaisu. Soini 2-3 peliä vielä pois ja Parikan tilanne mysteeri.
Itse en kyllä usko että etsitään enää mitään muuta kuin sitä kauan kaivattua sentteriä. Ehkä sitten pakkiakin jos sairaslista ei tyhjenekkään odotetulla aikataululla/tulee vielä pitkiä loukkeja lisää.Varmasti etsitään nyt Nybergiä kovemman profiilin kaveria loppukaudeksi puolustukseenkin.
En kyllä usko, ellei sitten Utusen ja Parikan loukit ole kauden päättäviä.Varmasti etsitään nyt Nybergiä kovemman profiilin kaveria loppukaudeksi puolustukseenkin.
Ite uskon ennemmin siihen, että etsitään yhtä sentteriä ulkopuolelta ja katsotaan rauhassa miten nykyinen vemppaosasto toipuu.Varmasti etsitään nyt Nybergiä kovemman profiilin kaveria loppukaudeksi puolustukseenkin.
No ei etsitä.Varmasti etsitään nyt Nybergiä kovemman profiilin kaveria loppukaudeksi puolustukseenkin.
Joo ei jatkoa. Vaikka Pelli onkin kyllä aika hyvä puolustamaan mailalla, Gazda olisi ollut parempi esimerkki.Tässä kaverissa yhdistyy hyökkäävä puolustaja ja puolustava puolustaja. On yhtä hyvä puolustamaan kuin hyökkäävä puolustaja (esim Pelli) ja yhtä hyvä hyökkäämään kuin puolustava puolustaja (esim Parikka). Ei jatkoa vaikka saikuttajat saikuttaisi. Soini tulee nuorten kisoista ja hankitaan sitten siirtorajalla jostain uusi pakki, jos näyttää sairastupa pahalta.