Soho
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 22 179
Pelkkä trollihan tuo on. Aiemmin ilmoitti, että Pennanen on ainoa valmentaja joka hänelle kelpaa Ilvekseen ja haukkui jo Ilveksen siitä, kun luuli Tappara voittavan kisan Pennasesta, että kukaan maailmassa ei ole parempi. (kirjoitti että Tappara kyykyttää Ilvestä Pennasen saadessaan valmennuksia verrattaessa riippumatta siitä kuka maailman koutseista Ilvekseen tulee)
Nyt sitten Pennanen onkin hänen mielestään huono koutsi
Juurikin näin. Jo pitkään on ollut täällä pesemässä kaverinsa selkää. Potkujen jälkeen on tikari ollut Pennasen ja etenkin Koskelan selässä. Ei ole tarvittu sen isompia todisteita yhtään mihinkään suuntaan, pääasia että Ilves häviää. Voittojen hetkillä kadotaan kuin pieru Saharaan ja sitten taas tullaan iskemään puukkoa joukkueen selkään.
Tuollaisia kannattajia tämä seura, eikä mikään muukaan seura, tarvitse. Toivotaan, että ylläpito tekee oikeat johtopäätökset.