IhanJuniori
Junioripelaaja
- Viestejä
- 19 873
Heitetääs tähän nyt omat varovaiset ja ei niin varovaiset arviot ketkä jäävät kokonaan ulos pudotuspeleistä.SaiPan launchi ei muuttanut mielipidettäni siitä, että lasken sen jo tässä vaiheessa ulos pleijareista ja samaa tekee mieli sanoa HPK:n suhteen.
Loput kolme ulosjäävää ovat kuitenkin omasta mielestäni arvoitus, joskin meidän ja muutaman muun nyt ei kaiken järjen mukaan tarvitse niissä kymppiviivan kahinoissa olla mukana. Tässä kohdassa veikkaan, että ulos jäävät Sport, Jukurit ja Ässät, mutta kaikilla näistä aivan hyvät saumat kammeta kympin joukkoon esimerkiksi KooKoon, JYPin, Pelicansin, KalPan tai jopa TPS:n kustannuksella.
11. Sport
12. Ässät
13. HPK
14. Jukurit
15. SaiPa
Muut ovat omissa papereissa melko selvät ainakin tässä kohtaa, mutta Pelicans saattaa olla tuossa Sportin paikalla ja Sport raapii itsensä viimeiselle sääli paikalle.