Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

JYP-paidoilla pelaava TPS tasoittaa Jasun maalilla.
 
Jotenkin aina ihmetyttää nuo tanssitytöt tuolla Kuopiossa ja se mihin heidät on sijoitettu. Tuohon kaukalon reunaan, eihän niitä edes taida kunnolla nähdä tuolla itse hallissa vaan parhaiten näkee telkkarin välityksellä ja vastakkaisesta katsomosta. Itse asiassa taitaa olla KalPan kannattajakatsomon edessä. Mun puolestani saa olla siellä ja tehdä mitä vaan, mutta itse jatkaisin ehkä sitä kannattajakatsomoa mieluummin laitaan asti kuin laittaisin tuollaisen lavan tuohon
 
On muuten todella raskasta katsella kun Turussa pelin ollessa käynnissä mainostaulussa välähtelee vähän väliä vihreä mainos. Nyt vaihtui vähän maltillisempaan mutta ainakin omia silmiä ärsyttää kun vihreä välähtelee :D
 
Seuraako tuo Saukkonen saatana yhtään mitä tuolla kentällä tapahtuu? Kärpät ottaa aikalisän ja Saukkonen höpisee jotain ihan omiaan että "öhöhö tuleeko tässä nyt haasto ja onko tuo nyt korkea maila". Eikä todellakaan ole eka, toka, kolmas saatika sitten viimenen kerta kun tuo on täysin ulapalla siitä mitä seuraavaksi tapahtuu.

Hieno maksaa palvelusta kun selostus on tätä luokkaa, eikä sitä saa edes mutelle.
 
Sportille vihellettiin juuri rankkari, kun Ässien pelaaja siirsi jäässä olevaa mailanpätkää kohti kiekkoa puolustusalueella. Pätkä jopa osui nyt kiekkoon.
 
Sportille vihellettiin juuri rankkari, kun Ässien pelaaja siirsi jäässä olevaa mailanpätkää kohti kiekkoa puolustusalueella. Pätkä jopa osui nyt kiekkoon.
Taisi joku kausi Parikallekin tulla vastaavasta
 
Jukuritkin pelaavat tänään paremmin kuin tiistaina, saisivat vaikka voittaa
 
Kerrotaas pari RD tarinaa lähiajoilta.Kaikkihan tietää Monsterimonnin.RD oli vetää Kaarinan porukalle treenin ja joukkue voitti heti2peliä sen jälkeen.Aiemmin ollees Sportin pelis Simon Hjalmarson oli näyttäny tuomareille juomisen merkkejä.Tuomari meni RD juttusille asiasta joka vaa levitteli käsiään et minkäs teet.Kopissa RD oli sanonu Hjalmarsonille että et sä ny voi noin tehä.Sit vielä Jyp ajan potkuista.RD sano ottaneensa ite lopputilin toisinku yleisesti on väitetty saaneen potkut.
 
Raumallakin käsketään laittaa käsiä yhteen
 
Ja Lukko 1-0 johtoon, luultavasti riittää tälle illalle
 
Vaikka siellä ei ole muita paikalla kuin faniryhmä?
Tämän lisäksi maalintekijän nimeä huudatetaan katsomolla.

Alkion selostuksen takaa kuuluu kauhea kilinä. Jantalla oma kori mukana?
 
Takaisin
Ylös