Vahva on hyvin avannut tätä, miksi tarvitaan duunariosastoa.
Nyt on sen verran hyökkääjiä, että ei riitä mihinkään. Lisää on hankittava. Yksi top4 laituri. Ja yksi bottom4 laituri. Alivoimalle ja Borgin kentälliseen Kapen kanssa. Kos ja Laurell eivät kumpikaan ole tämän luokan pelaajia vaan molemmat kärkiketjutyyppejä kasvamassa vielä.
Koodinimi Eetu Päkkilä tai Samu Bau. Peliälyä, av-vastuuta, mahdollinen paikko ylempänä, mutta kaksisuuntainen rooli. Miellän Päkän/Bauskin duunareiksi. Ja tarvetta on.
Yksi Haapala/Kangasniemi/Krannila -tyyppinen laatulaituri ylös ja yksi kaveri täydentämään nelosketjua, niin on erittäin hyvä.
Nyt on korvattu:
- Najman Jasekilla
- Meskanen Engbergillä
- Gazda Kucerikilla
- Könönen Törökillä
- Malkic Taposella
Supi korvaamatta. Nyberg ja Friman korvaamatta. Väisänen korvaamatta. Lisäks loppukaudesta lähti Bau, Mike ja Rauta. Laurell ja Kos oli jo jengissä.
On siellä rahaa ja on siellä tilaa. Malttia.