toskala
Luottopelaaja
- Viestejä
- 9 917
Rikard Grönborg, Liigassa yksi kausi ja yksi mestaruus. Ei tarvittu mitään ensimmäistä kautta täysin uuden pelitavan sisään ajoon yms shittiä mitä luettu Pendon ja nyt Hölön suhteen.
Jotkut tulee ja menestyy heti. Tuskin naapurissa ollaan kovin kriittisiä valmentajaan. Toi viime kaudella yhden liigan viihdyttävimmän pelitavan joukkueelle ja tekee tulosta. Nuoret syttyy liekkeihin ja uusia tähtiä syttyy myös.
Paljonko siinä sitten oli vielä Tapolan perintöä? Nythän se Röönborin todellinen vaikutus alkaa näkyä.
Osaa käyttäytyä ja olla analyyttinen, mutta elää myös silti vahvasti.
Laitetaan nyt ensin yhden kerran tämä kaveri taskuun keväällä ja aletaan sitten vasta itkemään, eiks je. Jos Hölö antaisi vastaavia puheenvuoroja ylistettäisiin kaveria. Värilasit pois ja laitetaan kaveri itkemään meitä vastaan kunnolla.
En kyllä arvosta tuomareista itkemistä vaikka sen tekisi oma valmentaja.