IhanJuniori
Junioripelaaja
- Viestejä
- 18 674
Vatu Makkonen?Joku Ilvestaustainen TET-harjoittelija ilmeisesti. Ja kyllä voi vetää, Pesonen sanoo hep.
Tervetuloa Ilvekseen Vili Munkki!Vatu Makkonen?
How was your summer?Vatu Makkonen?
Mikä arvo tälle koskelan lausahdukselle pitää sitten antaa?Perustuen mihin? Ainakin Koskelan mukaan budjetissa on pysytty.
No niin, sieltä on sitten kaivettu esiin itse puhallettu kristallipallo.Tillun työn arvioinnissa pitäisi huomioida hankintojen lisäksi moni muu aspekti, kuten esim. jälkitoimet. Takaisin on tulossa aika paljon meiltä lähteneitä, eli tulevaisuuden rekryt helpottuu merkittävästi kun sieltä kotiutetaan vielä Ikoset ja muut. En poissulkisi sitäkään, että vuosien päästä maalilla pyörii Dostal. Suhteiden ylläpito on Tillulla ihan 10.
Mitenkäs junioripuoli? Menetetyt lupaukset, naapuriin käyvät ovet?Tillun työn arvioinnissa pitäisi huomioida hankintojen lisäksi moni muu aspekti, kuten esim. jälkitoimet. Takaisin on tulossa aika paljon meiltä lähteneitä, eli tulevaisuuden rekryt helpottuu merkittävästi kun sieltä kotiutetaan vielä Ikoset ja muut. En poissulkisi sitäkään, että vuosien päästä maalilla pyörii Dostal. Suhteiden ylläpito on Tillulla ihan 10.
Tuokin on niin että nämä valuvikoja korvaavat ovat luku erikseen.@rakitic sää kun naureskelet näille viesteille missä Tillua kehutaan niin laita nyt vaikka tuollainen + ja - lista tämän kauden hankinnoista.
Katsotaan jäädäänkö plussan puolelle.
Keitä on menetetty naapuriin Tillun vuoksi? Eikös junioripuoli oo lähteny nimenomaan paranemaan pikkuhiljaa ja isoka ongelmia oo ry-toiminnan puolella? Tillu ollut 5v talossa, joten mielestäni jos arvioi viimeisen 3-4v ajalta junioripuolta, nii en äkkiseltään nyt montaakaan esimerkkiä keksi Tillun virheistä. Jos yhtäkään suoranaista virhettä.Mitenkäs junioripuoli? Menetetyt lupaukset, naapuriin käyvät ovet?
Nättinen oli alun perusteella selvä miinus, mutta nyt on kyllä ollut plus merkkistä menoa. Saattaisin jättää siihen 0 eli ei plussaa eikä miinusta tämän näkemän perusteella. Jos jatkaa tällä tavalla niin plussa helppo antaa.Tuokin on niin että nämä valuvikoja korvaavat ovat luku erikseen.
On kuin pääsisi ylä asteella uusinta kokeella nostaan numeroaan.
Lisään vielä että on keltavihreää linssiä jos nättinen menee näytöillään ja tilastoillaan plussalle. Ei sitten millään.
Eri asia jos alkaa homma pelittään mutta ei näillä näytöillä.
Sama moni muu, mm borg/utunen/nyberg.
Okei, itse olen kaikkea muuta kuin tyytyväinen meidän junioritoimintaan.Keitä on menetetty naapuriin Tillun vuoksi? Eikös junioripuoli oo lähteny nimenomaan paranemaan pikkuhiljaa ja isoka ongelmia oo ry-toiminnan puolella? Tillu ollut 5v talossa, joten mielestäni jos arvioi viimeisen 3-4v ajalta junioripuolta, nii en äkkiseltään nyt montaakaan esimerkkiä keksi Tillun virheistä. Jos yhtäkään suoranaista virhettä.
Miksi ne ovat luku erikseen? Eikös esimerkiksi myös naapuriin ole lapannut aikas monta ukkoa sisään? Itseasiassa taitaa olla enemmän kun meille.Tuokin on niin että nämä valuvikoja korvaavat ovat luku erikseen.
Nättinen, Borg ja Utunen on aivan heittämällä + merkkisiä jos on tällä kaudella katsonut Ilveksen pelejä eikä liigan sivuja…Tuokin on niin että nämä valuvikoja korvaavat ovat luku erikseen.
On kuin pääsisi ylä asteella uusinta kokeella nostaan numeroaan.
Lisään vielä että on keltavihreää linssiä jos nättinen menee näytöillään ja tilastoillaan plussalle. Ei sitten millään.
Eri asia jos alkaa homma pelittään mutta ei näillä näytöillä.
Sama moni muu, mm borg/utunen/nyberg.
Punakone on höpissyt viime aikoina kaikenlaista Robyista naapuriin, pelaaja sisään ja baari on suljettu juttuja, että voidaanko jo lopettaa hänen juttujen lainailu puhtaina faktoina ja totuuksina. Tuokin juttu oli, että ne oli hakusessa jo ENNEN kauden alkua, mutta yksikään ei silloin tullut.Miksi ne ovat luku erikseen? Eikös esimerkiksi myös naapuriin ole lapannut aikas monta ukkoa sisään? Itseasiassa taitaa olla enemmän kun meille.
punakone sanoi heti alku kaudesta, että kahta hyökkääjää ja yhtä puolustajaa etsitään vielä, että ei Johansson, Svejkovsky ja Klingberg siinä valossa mitään valuvika paikkoja ole vaan siitä budjetista on jätetty reagointi varaa kauden aikana tehtäviin hankintoihin niinkuin oikeastaan kaikkina vuosina kaikilla kärkipään joukkueilla.
Sun jutut on parantuneet todella paljon tässä kuluvan kauden aikana, mutta edelleen sulta tulee näitä ihan tuulesta temmattuja juttuja jos puheissa on Tillu.
Nättinen kolmossentterin minuuteilla 15:33 viimeiseen kymmeneen peliin 2+3 eli 0,5ppg.Lisään vielä että on keltavihreää linssiä jos nättinen menee näytöillään ja tilastoillaan plussalle. Ei sitten millään.
Toki tuosta Kärppien puolustuksesta kyllä näki suuret valuviat jo kauden alussa. Ei mikään ihme, että sinne syydetty rahaa. Oli Tapparankin hyökkäys kyllä ohkainen ja loukkien jälkeen etenkin joutunut kyllä reagoimaan.Miksi vain Tillun kesken kautta tekemät hankinnat kertovat epäonnistuneesta joukkueenrakennuksesta, kun pääkilpailijoista
Tappara ja Kärpät ovat hankineet vähintään yhtä isolla rahalla vahvistuksia?
Kärkiporukoista mikään ei ole vetänyt syksyä ilman täydennyksiä, eli onko tässä nyt jotain erikoista? Suomen verotuksen vuoksi kesken kautta hankittu ulkomaalainen pelaaja on huomattavasti edullisempi kuin kauden alusta saakka mukana ollut.
En ala nyt lanttujen kilohintoja vertailemaan, koska se ei tällä foorumilla johda mihinkään. Nakkasin jouluarvosanat eilen, siitä voi katsella. Luulisi, että koko joukkue on Timon vastuulla eikä pelkästään tämän kauden hankinnat? Eikös Timo ole jokaisen tällä kaudella Ilveksessä pelaavan pelaajan sopimuksen rustannut?@rakitic sää kun naureskelet näille viesteille missä Tillua kehutaan niin laita nyt vaikka tuollainen + ja - lista tämän kauden hankinnoista.
Katsotaan jäädäänkö plussan puolelle.
Viimeksi kun katoin pistekeskiarvoja, niin aika hyvin on pärjätty. Eli aika hyvin on Tillukin siis onnistunutLuulisi, että koko joukkue on Timon vastuulla eikä pelkästään tämän kauden hankinnat? Eikös Timo ole jokaisen tällä kaudella Ilveksessä pelaavan pelaajan sopimuksen rustannut?