tynamo
Luottopelaaja
- Viestejä
- 3 062
Jos näin olisi, niin kyllä on budjetin tekijät vetäneet metsään. Ei kai Ilves noin paljon yleisötavoitteestaan jäänyt?Yleisökato -600k€, EHL -200k€, Liigan järjestelmä -200k€.
Nämä omia veikkauksia ilman mitään tietoa asiasta.
Tässä keskitytään nyt Ilveksen jääkiekkopuolen turskaan ja sen syihin. Ne huomioiden on vain hyvä, että Jalo siirtyy sivuun. Toivottavasti uusi tj tuo vähän lisää avarakatseisuutta ja boostia myynti- sekä yhteistyökuvioihin. Mitä tulee koko konserniin, niin futispuolen jatkoonmeno konferenssiliigan karsinnoissa olisi erittäin toivottavaa. Sieltä tulisi käsittääkseni satojatuhansia euroja kipurahoja.
Ja mitä tulee tähän meuhkattuun "superkauteen", niin toivottavasti Ilveksessä keskitytään homman pitämiseen balanssissa eikä aleta sekoilemaan mitään tuon otsikon alla. Yksi kausi muiden joukossa. Ilves jatkaa A-liigassa ja seuraavasta kaudesta lähtien pelaajien palkkatasot alkavat järkevöityä.
Viimeksi muokattu: