Tässä oli kyllä sellaiset taikasanat, jotka osoittautui historian suurimmaksi kusetukseksi. Kuinkahan monta kertaa tällä foorumilla nähtiin tämä lausahdus kun peli oli sitä itseään?Pennasen joukkueet ovat parhaimmillaan keväällä?
Kusetettu olo ei kyllä katoa hetkeen.
Pitkän korpivaelluksen jälkeen oli valmistautunut henkisesti tähän tylsään pelitapaan, kun sillä on todistetusti mestaruuksia voitettu, ja sen piti sopia kevään peleihin. No, näin ei todellakaan käynyt.
Tilastollisesti näin.Pennasen joukkueet ovat parhaimmillaan keväällä?
Kaikesta runkosarjan aikaisesta kritiikistäni huolimatta, luulin, että jos sittenkin. Vaan ei!Tähän minäkin lapsenomaisesti uskoin runkosarjan lopussa erityisesti.
Tilastollisesti näin.
Kunnes tuli Ilvekseen ja suli keväällä.
Tuollahan jo syväkurkut väitti että pelaajat eivät halunneet pelata Pennaselle. Joten onko valmentajan vika jos pelaajat ei pelaa? Saa olla aikamoinen taikuri valmentaja joka voittaa mestaruuden pelaajilla jotka haluaa hävitä ja johtaa koppia.Surkea esitys, kaukana ammattimaisuudesta!
Ja tämä tieto on peräisin? Tietolähde varmistettu?Tuollahan jo syväkurkut väitti että pelaajat eivät halunneet pelata Pennaselle. Joten onko valmentajan vika jos pelaajat ei pelaa? Saa olla aikamoinen taikuri valmentaja joka voittaa mestaruuden pelaajilla jotka haluaa hävitä ja johtaa koppia.
Miksi minulta kysyt tietolähteistä? Itse totesin että "väitti".Ja tämä tieto on peräisin? Tietolähde varmistettu?
Jos totta niin mistähän johtui etteivät pelanneet valmentajalle?Tuollahan jo syväkurkut väitti että pelaajat eivät halunneet pelata Pennaselle. Joten onko valmentajan vika jos pelaajat ei pelaa? Saa olla aikamoinen taikuri valmentaja joka voittaa mestaruuden pelaajilla jotka haluaa hävitä ja johtaa koppia.
Sitähän ei meistä kukaan voi tietää tarkalleen. Mutta eiköhän sen voi tiivistää näin, jotta mestaruus mahdollinen on pelaajien haluttava valita oikea vaihtoehto:Jos totta niin mistähän johtui etteivät pelanneet valmentajalle?
Eli Pendo veti hyvin mut ihan kaikki muut ympärillä sakkas?Sitähän ei meistä kukaan voi tietää tarkalleen. Mutta eiköhän sen voi tiivistää näin, jotta mestaruus on mahdollinen:
A) Sitoudutaan valmentajan vaatimustasoon ja näkemyksiin
B) Ei sitouduta, pysytään mukavuusalueella johon totuttu
Onko tämä Merikivi sama joka Jypistä sai potkut niitten loppuhetkien sulamisten takia ?
Sillon siis ku ottivat Dufvan tilalle. Kiakkoradiossa ainaki joskus Kari Tyni joskus kertoili niitä perusteita.
Jos, paino sanalla jos. Jos koppi ei pelannut valmentajalle sitä ei voida tietää mitenkä Pendo veti, hyvin vai huonosti. Koska se ei päässyt ikinä esiin pelaajien boikotoinnin seurauksena.Eli Pendo veti hyvin mut ihan kaikki muut ympärillä sakkas?