Rautakorven haamu
Luottopelaaja
- Viestejä
- 2 305
Noihin taidettiin muuten laskea pelkästään leimatut liput, sillä eikös nämä myyty päiväpaketteina, vai muistanko ihan väärin?Ja toki teillähän oli pronssipeli, meillä finaali![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Noihin taidettiin muuten laskea pelkästään leimatut liput, sillä eikös nämä myyty päiväpaketteina, vai muistanko ihan väärin?Ja toki teillähän oli pronssipeli, meillä finaali![]()
Päivälippuinahan ne, sen tarkemmin en osaa sanoa.Noihin taidettiin muuten laskea pelkästään leimatut liput, sillä eikös nämä myyty päiväpaketteina, vai muistanko ihan väärin?
Hyi helvetti. Luopio siis tämäkin.Antonen näköjään Mustosmaisella pätkäsopimuksella Tapparaan.
Porkkanoiden toimistolla varmaan kuumeisesti selvitellään, että minkälainen on Lepauksen, Savilahden ja Keräs-Michaelin sopimustilanne ja voi peeveli kun Pesos-Jussi kerkes jo lopettamaan.
VAINARI!Kaikkea se Tuomenoksakin hankkii. Vieläkö olis Lepaus vapaana? Entäs Liuksiala? Siitä seuraavat.
Ja silti itkivät kuinka oli niin kallis turnaus. Aika jännä yhtälö.Tietojeni mukaan Tapparalle oli oikeasti aika iso pettymys jäädä ulos CHL-pudotuspeleistä viime kaudella vaikka asiasta ei julkisesti isoa numeroa tehty. Porkkanaleirissä ei tule kysymykseenkään, että sama vitutus toistuisi, eli aika hissua niiden junioreiden ison vastuun suhteen CHL-peleissä. Tästä syystä ne tankkaavat, CHL:ssä pelataan tärkeitä pelejä heti.
Se mitä @Pok mainitsi Tapparan viime kauden putoamisesta CHL:sta, eiköhän siinä suurempi syy ollut uuden pelitavan tuomisen keskeneräisyydessä kuin itse pelaajissa. Pukin projekti oli vielä todella pahasti alkuvaiheessa ja pelitapa sekalainen sillisalaatti.
Kyllähän se näkyi jo Ilveksen Davos-pelissä selkeästi mitä tapahtuu, kun antaa junnuille "näytön paikan" Euroopan huippujengiä vastaan. Eiköhän ne junnut tuuraa ne alun liigamatsit tai sitten nämä Rouenit kotona. Tosin junnut ja Rouen ei välttämättä ole kovin hyvä yhdistelmä sekään...Onhan se vähän perverssi ajatusmaailma toisaalta, että puoliksi Mestis-kokoonpanolla operoivaa SaiPaa vastaan ei lokakuisena liigatiistaina vastuuta tietenkään liikene yhdessä sadasta liigaottelusta joiden päätteeksi Tappara pelaa 100-prosenttisen varmasti pudotuspeleissä, mutta kunhan 10 kertaa isomman budjetin Eurooppalainen jättiläinen Frölunda luistelee vastaan täynnä timantin kovia pelaajia yhdessä kuudesta Mestareiden Liiga -ottelusta niin jo nyt on ihme, jos ei junnuille anneta vähän näytönpaikkaa.
Tuli muuten tuosta Teppo Laaksosen twiitistä mieleen, että mites Emil Järventien peliaika ja rooli Tapparassa.