Tim Calahan
Guest
Hyvä ettei mahdu tuohon kisaryhmään. Pysyy sopivasti sveitsiläisten ja ruotsalaisten tutkan ulkopuolella.
Sillä on omat suosikit ja ne pääsee vaikkei mitään esittäis.Tuskinpa Jalosella oli taaskaan edes aikomusta ottaa kisoihin. Ihmettelen vaan, että miks ees kutsutaan leiritykseen.
mieti Iiro Pakarista Tsekin EHT:lla. Kokoajan selälteen ja tämä riitti vakuuttamaan Jalosen.Jotenkin ne sai Oksasen ja Jormakan näyttämään paremmalta?
Vaikka Dallas tippuis ei Hine ole tulossa. On rikki.Hintz iso ehkä
Paljon tuosta vielä putoaa pelaajia kisajoukkueesta, mutta on se kyllä kumma jos tälläkin kertaa Kapu putoaa kalkkiviivoilla ja kisoihin menee Nönnönnöö ja Löllöllöö. Olisi esimerkiksi vuosisadan vitsi jos joku Herra Jortikka menisi kisoihin ja Suomi ei.
Noni semmosta. Hyvää kesää vaan Eemeli.Jatkoajasta: ”Suomi sai tänään pelin lopussa kiekon käteensä/tarkemmin ranteen seudulle, ja tuon iskun jälkeen monta minuuttia myöhemmin kamerat poimivat hänet irvistämästä lääkärin kanssa vaihtopenkillä.”
?
Mörköö varmaan kyseli et jos kuitenkin vielä….Sillä on omat suosikit ja ne pääsee vaikkei mitään esittäis.
Siis ihan oikeasti mitä? Puhutaan vähän toisen roolituksen pelaajista ensinäkin. En ensinnäkään kyseenalaistaisi Mäenalasta saati asettaisi Suomea hänen paikalleen tuohon Björnisen neloseen. Pakarinen pelaa oikeaa laitaa ja asettunee siihen Mörkö-tontille. Oksanen tuo varmasti alempiin ketjuihin oikeampia asioita kuin Eemeli. Eemeli on ok Liigapelaaja ja runkosarja sekä EHT-höntsät menevät kivoin lukemin mutta tosipaikassa hän on melko ohuilla näytöillä, ja sitten tullaan tähän palstakysymykseen, riittääkö se liike tuolla kansainvälisellä tasolla? Itse en pelaavaan kokoonpanoon Eemeliä laittaisi, katsomopaikoille hän voisi ehkä mahtua, mutta ymmärrän hyvin myös miksi juuri ne hyökkääjät valittiin. Lisäksi kun vielä ailahtelevia pleijariesityksiä selitettiin kipeällä kyljellä niin miten sillä nyt yhtäkkiä voi EHT-turnausta pelata… saati MM-kisoja? Riittääkö edes lopulta taso?Eipä tietenkään päässy mukaan. Ihmettelen vaan mitä nämä Pakariset/Oksaset/Mäenalaset tekee paremmin kun Eemeli
Liike on aina suurena mittarina ja pelkästään se jo avaa ovia nhl:llään, mutta eihän konnankaan liike pitänyt riittää enään tapparassakaan? On se liike tärkeä asia, mutta jos ketjussa pystyy osa paikkomaan sen niin, kyllä Suomellakin on siihen annettavaa.Siis ihan oikeasti mitä? Puhutaan vähän toisen roolituksen pelaajista ensinäkin. En ensinnäkään kyseenalaistaisi Mäenalasta saati asettaisi Suomea hänen paikalleen tuohon Björnisen neloseen. Pakarinen pelaa oikeaa laitaa ja asettunee siihen Mörkö-tontille. Oksanen tuo varmasti alempiin ketjuihin oikeampia asioita kuin Eemeli. Eemeli on ok Liigapelaaja ja runkosarja sekä EHT-höntsät menevät kivoin lukemin mutta tosipaikassa hän on melko ohuilla näytöillä, ja sitten tullaan tähän palstakysymykseen, riittääkö se liike tuolla kansainvälisellä tasolla? Itse en pelaavaan kokoonpanoon Eemeliä laittaisi, katsomopaikoille hän voisi ehkä mahtua, mutta ymmärrän hyvin myös miksi juuri ne hyökkääjät valittiin. Lisäksi kun vielä ailahtelevia pleijariesityksiä selitettiin kipeällä kyljellä niin miten sillä nyt yhtäkkiä voi EHT-turnausta pelata… saati MM-kisoja? Riittääkö edes lopulta taso?
Edellisen 3 kauden pudptuspelien pistepörssi.Eemeli on ok Liigapelaaja ja runkosarja sekä EHT-höntsät menevät kivoin lukemin mutta tosipaikassa hän on melko ohuilla näytöillä
Tulit sääki sit taas pilaan hyvät öyhötykset faktoilla.Edellisen 3 kauden pudptuspelien pistepörssi.
On kyllä ohuet näytöt tosipaikassa.
katso liitettä 9140
Edellisen kolmen kauden runkosarjan pistepörssi.
Näyttää "Ok" pelaajan tehoilta.
katso liitettä 9141