Masinaattori
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 321
Kyllä. Ainakin Supon osalta.Olihan tämä lupaus?![]()
Kyllä. Ainakin Supon osalta.Olihan tämä lupaus?![]()
Natsas jo viime kaudella. Parikin kertaa Mänty nostettii 1-2 peliksi ykköseen, kun Palveella oli hetkellisesti pelihuumori hukassa ja todella hyvin pelasivat yhteen jo niissä peleissä. Mäntyä tavallaan ajettiin ykkössentteriksi sisään jo viime kaudella. Nyt mies osaa aloittaakkin ja veikkaan, että Supon kanssa 60 pistettä on molemmille paperia. Jos viime kaudella tuli jo Männylläkin 48 kakkoshevosena.Supilla ja Mäntykivellä on natsannut joskus aiemminkin, hienoa että pojat jälleen löytäneet sen kemian. Kai se multa vähän rapaa saanut Löökekin pääsee mukaan virtuoosien aivoituksiin, mutta tottakai on takamatkalla.
3 näistä pelasi viime kaudella KooKoossa, ja 2 tällä kaudella. Vetovoimaa!Kiitos Sebastian Waheeb tästä tilastosta.
Tässä on viimeisen 10 kauden Liigan pistepörssi.
katso liitettä 10181
Tykkäsi nahistella. Katsoin ensiksi siinä Jimi Suomi tilanteessa että Eemeli nosti pojan kaluksista ylös mutta ei sentään. Varmaan antoi palautetta pojalle että et sää nyt noin helposti voi kaatuaOli mielenkiintoinen peli tänään Supilta.![]()
Se oli kyllä kummallinen tilanne se kaatuminen, koska aika heppoisen oloisesti toinen Suomi kaatui.Tykkäsi nahistella. Katsoin ensiksi siinä Jimi Suomi tilanteessa että Eemeli nosti pojan kaluksista ylös mutta ei sentään. Varmaan antoi palautetta pojalle että et sää nyt noin helposti voi kaatua
Liigaviikko on muuten hyvä ohjelma, varsinkin Karrin kanssa.Karri sanoo sen, minkä meistä kaikki tietää, suoraan ja kiertelemättä: "MTV Urheilun asiantuntija Karri Kivi analysoi Liigaviikko-ohjelmassa Suomen ominaisuuksia. Kivi sanoo suoraan Suomen olevan SM-liigan paras pelaaja."
![]()
Liigaviikko: Tässä on SM-liigan paras pelaaja – "Ihan ylivertainen"
Tampereen Ilves on aloittanut SM-liiga-kautensa vakuuttavasti. MTV Urheilun asiantuntija Karri Kivi nostaa Ilveksen Eemeli Suomen liigan parhaaksi pelaajaksi Liigaviikko-ohjelmassa.www.mtvuutiset.fi
Olet oikeassa. Kesällä teki pieniä asioita toisin tullakseen vielä paremmaksi. Kuten tarkasteli ravinto asioita. Tämän kerrottuani palaan vaihtopenkille.Jotenkin tuntuu, että Eemeli on vielä yhden napsun parempi kuin viime kaudella. On siinäkin hämmästyttävä pelaaja, että jos Eemelin viereen tuuppaa vaikka Könösen, niin seuraavaan viiteen peliin Könö tekee 3+4. Ruokkii uskomattomasti ketjukavereitaan ja samalla tuuppaa kasan pisteitä itsekin.
Liigan paras pelaaja. Piste.
Jotenkin tuntuu, että Eemeli on vielä yhden napsun parempi kuin viime kaudella. On siinäkin hämmästyttävä pelaaja, että jos Eemelin viereen tuuppaa vaikka Könösen, niin seuraavaan viiteen peliin Könö tekee 3+4. Ruokkii uskomattomasti ketjukavereitaan ja samalla tuuppaa kasan pisteitä itsekin.
Liigan paras pelaaja. Piste.
Olet oikeassa. Kesällä teki pieniä asioita toisin tullakseen vielä paremmaksi. Kuten tarkasteli ravinto asioita. Tämän kerrottuani palaan vaihtopenkille.
Nuo nyt luulisi olevan ammattiurheilijalle ihan peruskauraa. Tuntuu nuo ravintoasiat varsinkin olevan ammattitasollakin heikolla tasolla.Ei tuo ole mikään pieni asia vaan yksi kolmesta peruspilarista. Treeni, ravinto, lepo.
Ei tuo ole mikään pieni asia vaan yksi kolmesta peruspilarista. Treeni, ravinto, lepo.
Tuo on kyllä jännä asia.. periaatteessa itsestään selvyyksiä, mutta silti pitää jonkun olla taustalla näissäkin asioissa valmentamassa. Hokemassa ja sanomassa.Nuo nyt luulisi olevan ammattiurheilijalle ihan peruskauraa. Tuntuu nuo ravintoasiat varsinkin olevan ammattitasollakin heikolla tasolla.
Eiköhän ne ihan kohdillaan aikaisemminkin ole olleet, asioita ei tarvi yksinkertaistaa noin paljoa.Ei tuo ole mikään pieni asia vaan yksi kolmesta peruspilarista. Treeni, ravinto, lepo.
Eiköhän ne ihan kohdillaan aikaisemminkin ole olleet, asioita ei tarvi yksinkertaistaa noin paljoa.
Tuota aluetta vaan voi hioa loputtomiin (se kun on täysin yksilöllistä) ja ikääntyessä myös tarpeellista.