Mun pää alkaa oleen aika puuroa näin perjantai-iltapäivästä, etten tiedä onko näistä mitään iloa, varsinkin kun ei tuolta Liigan sivuilta saa ihan suoraan sellaista dataa mitä haluaisi. Mestari
@Mobutu Sese Seko osais varmaan tehdä ja laskea ja katsoa hienommat systeemit. Mutta kokeillaan saadaanko näistä mitään irti tähän hätään.
YV-maaleja on syntynt käytännössä saman verran / peli.
katso liitettä 12347
YV-aikaa Löökellä onkin aika paljon sitten enemmän. Noin tuplat ajallisesti. Tällä sivulla noi per ottelu ja per 60min välilehdet ei tietty toiminut, niin ei saanut siitä pilkottua.
katso liitettä 12348
YV-pisteitä luonnollisesti Löökellä on enemmän. Tässä tilasto / peli.
katso liitettä 12349
YV-maalit / peli tilasto onkin sitten käytännössä tasan. Tästä ehkä voi tehdä lievän johtopäätöksen sen suuntaan, että Mese olisi tehokkaampi maalintekijä ylivoimalla, kun suhteutetaan vielä yv-aikaan joka puolta pienempi.
katso liitettä 12350
Laukauksien osalta tämä on per ottelu ja koko kauden otos, kun ei saa pelkkää ylivoimaa tähän. Lööken laukauksen kohti maalia hieman isompi lukema / ottelu, mutta niin on myös ohimenevissä ja blokatuissa laukauksissa. Sama koskee torjuttuja. Eli ehkä tämäkin vähän puoltaisi sitä, että Mese saa tehokkaammin laukaukset perille? Laukausprosentti kohti maalia on kuitenkin lähes samoissa, aika pieniä eroja.
katso liitettä 12351
Koko kauden otannalla Lööke on ampunut toiseksi eniten, Mese viidenneksi eniten.
katso liitettä 12352
En tiedä tultiinko me yhtään sen viisaammiksi tästä, kunhan nyt perkele vaan ylivoimilla laittais joku liikkuvat taakse ja kohti maalia